Trikem B-vitamiin

Trikem B-vitamiin
Tootja: Trikem
Saadavus: Tellimine 10 tööpäeva
Hind: 14.00€

Võimalikud valikud


* Valik:
   - VÕI -   

Täiendsööt hobustele, mis koosneb 9. kõige tähtsamast B-vitamiinist.

Trikemi B-vitamiini lisand on üks vähestest, mis sisaldab kõiki üheksat B-vitamiini, mis on hobusele väga olulised. Kõik B-vitamiinid funktsioneerivad kui kaas ensüümid, mis tähendab, et antud ensüüm muutub aktiivseks ainult siis, kui see on ühendatud õige B-vitamiiniga. Ilma ensüümideta ainevahetus ei toimi. B-vitamiini leidub jõusöödas, koresöödas ja karjamaal. Tavaliselt suudab hobune moodustada ka ise mitmeid B-vitamiine, enamus nendest soolestikus. Kui toimuvad muudatused treeningus, keskkonnas, söödas, karvavahetuse ja haiguse ajal ning kõhulahtisusega, siis võib tekkida tasakaalustamatus, mis tõsiselt mõjutab hobuse üldist seisundit.
B-vitamiinid on vees lahustuvad ja väheste eranditega ka täiesti ohutud isegi suurtes annustes. Üleliigne annustamine ei säili kehas, vaid väljub uriiniga. Üleannustatud üksik B-vitamiin võib kehast  kaasa võtta  ka teised B-vitamiinid, seega on hästitasakaalustatud kompleksvitamiin väga oluline. Et muuta lisand eriti maitsvaks on sinna lisatud glükoosi.
Regulaarne tasakaalustatud B-vitamiini lisandi andmine on soovitatud kõigile hobustele, kuna muutusi keskkonnas, söödas ja treeningkoormuses on raske kontrollida. Tasakaalust välja minemisel ei ole organismil oma puhvrivaru ja see ei saa ise puudujääke reguleerida. Ägedate haiguste puhul on B-vitamiin tihti soovitatud veterinaaride poolt kui toetav ravi. 
Samuti on lisand soovitatav kui hobuse elurütm või treeningkoormus muutub, näiteks raskel trenniperioodil, kolimisel, söödamuutusel või karvavahetusel.

Söötmisjuhis: 25 ml päevas (=15 mg puhast biotiini) suurele hobusele (550 gr). Ülejäänud hobustele proportsionaalselt kehakaaluga. 1 L jätkub 40 päevaks. 

Koostis 25 ml kohta: 

Vitamiin B1 (tiamiin) 60 mg
Vitamiin B2 (riboflaviin) 61 mg
Vitamiin B6 (püridoksiin-HCL) 31 mg
Vitamiin B12 83 mcg
Foolhape B9 83 63 mg
Niatsiin B3 200 mg
Pantoteen B5 90 mg
Biotin B7 4 mg
Koliin 52 mg
 

NB! 1 L kanistrid on laos, 2,5 L ettetellimisel 10 päeva, 5 L 14 päeva.
 

Trikem AB on arendanud, tootnud ja turustanud loomade hooldusvaheneid ja söödalisandeid aastast 1955 ning teinud sealjuures tihedat koostööd Rootsi tarbijatega. Trikemi tooted on kõrgkvaliteetsed ning valmistatud hoolikalt valitud toorainest, mis vastavad Rootsi nõuetele ja regulatsioonidele loomakasvatuses. Kõik tooted on registreeritud ja heakskiidetud vastavates ametiasutustes nagu põllumajandus-, keemia-ja ratsa- ning traaviliidus. Trikemi eesmärk on pakkuda tooteid, mis on harmoonias loodusega. Number 1. lisandite ja hooldusvahendite tootja Rootsis!

Lisa arvamus

Nimi:


Kommentaar: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Hinne: Halb            Hea

Sisestage pildil nähtav kontrollkood:Sildid: b-vitamiin,